Padėk

Priglausk

Mylėk

Sėkmės istorijos

Velnio apsėsti

„Labai reikia PIKTO šuns. Gal turit?“
Arba ką mes darom su „velnio apsėstais“.

Jei kiekvieną kartą, kada išgirstame prašymą „žiauriai piko šuns“, gautume po Eurą, galėtume nusamdyti da vieną Justą. Bet kol kas Justą turime tik vieną. Ir jis yra tas, kuris bando iš tų ŽIAURIAI PIKTŲ išvaryti velnią. O kaip atrodo tas velnias ir jo varymas, tuoj papasakosim.
Šunis, būna, „apsėda velnias“. Bent jau taip mums sako jų buvę šeimininkai.

• Kada nuo mažens prie būdos pririštas laikytas pabėga ir šeimininas bando jį vėl pririšti – tas apsėstasis kanda. Kodėl? Nes apsėdo velnias.
• Kada vienintelis dėmesys, kurį šuo gavo savo gyvenime yra su šake per voljero viršų (kartais) permetamas maistas, ir šeimininkas ateina pataisyti skylės voljere – šuo jį pasitinka urzgimu. Ir tokiu grėsmingu, kad šeimininkas supranta, kad gal skylę ir užtaisys, bet jau tik viena ranka. Nes taip taip, šunį apsėdo velnias.
• Kada šuo yra vedžiojamas tik balkone ir pradeda niokoti namus. O kaimynė Aldona jau nebeateina, nes kiek kartų atėjo, tiek kartų išėjo apžnaibytu užpakaliu. Velnio šuo, ne kitaip.
• Kada šuo turėtų saugoti daržinę, o vietoj to, nusitraukęs grandinę praretina žąsų pulką. Taip, joks normalus šuo taip nedaro.

Normalus šuo gyvena prie 1 m. grandinės arba priskretusiame ir nevalomame voljere, geria lietaus vandenį iš prakiurusios būdos kampo ir valgo obuolius. Arba burokus. Arba sniegą. Priklausomai nuo sezono. Ir LOJA. Nes jei šuo neloja – kokio velnio į jį investuot tuos obuolius?? Šuo turi saugot savo šeimininką ir jo turtą. Mums tą bando paaiškinti vos ne kas antras ponas Albinas ir teta Bronė, o mes, kvaileliai niekaip nesuprantam… Na kaip uždarytas ar prikaustytas šuo gali KĄ NORS apaugoti? Kaaaaaip?!

Mes turime Justą. Kurio egzorcistinės galios daro stebuklus iš šunų varant velnią. Nes ne, kartais (labai dažnai, išties!) neužtenka vien šunį priglausti, išsivesti kartą per dieną kol valai jo narvą ir pašerti. Kartais reikia kur kas daugiau. Ir ne, prieglaudoje nėra geriausios sąlygoms tokiems „velnio apsėstiesiems“ reabilituotis. Jie visko bijo – kitų šunų, žmonių, triukšmo. Absoliučiai. Visko. Bijo.

O dabar paklauskit savęs – ar kada nors priglaustumėte TOKĮ šunį? O jei tas šuo būtų dar kokias, tarkim, šešiais kartais didesnis? Negalit? Tikrai nenustebinot. Nes galinčių ir, svarbiausiai, gebančių – Lietuvoje tėra vienetai. O tokių „velnio apsėstų“ šunų pas mus patenka nuolatos. Kartais nereikia beveik jokių pastangų. Kartais užtenka laiko ir šiek tiek meilės. O kartais reikia gerokai padirbėti. Nes sutikit, tokio šuns šansai surasti namus – panašiai kaip šansai būti nutrenktam žaibo. Ir mes net negalime tokių šunų dovanoti… Tikimės, kad suprantat, kodėl. Juk toks šuo baigs savo dienas tokiame pačiame voljere iš kurio ištrūko. Arba bus užmuštas pagaliu, jei ištrūks. Arba užpuls kokį vaiką. Arba arba… Todėl mūsų Justas triūsia kasdien dovanodamas šansą tokiems „velnio apsėstiesiems“. Ir tam, patikėkit, švęsto vandens neužtenka.

Mums tragiškai reikia užtvertų vedžiojimo aikštelių, kuriose nuo fizinio krūvio einantys iš proto šuys galėtų išsikrauti. Kur pasileidus baikščius šunis, galėtum po truputį juo jaukintis. Kur pasistačius įvairius treniruoklius, galėtume dirbti su tais, kuriems reikia fizinio ir protinio darbo.
Taip, tai nėra perpjautos gerklės ir atviri lūžiai – aikštelėms žmonės neaukoja. Ir jei nesurinksime tų 1500 eur mes neužmigdysime šio šuns. Bet… Justas nėra visagalis. Ypač tada, kai neturim reikiamų priemonių jo darbui. O aikštelė ir yra tas priemonė.

Padėkit mums pakeisti likimus „velnio apsėstiesiems“. Patikėkit, tos metamorfozės dažnai būna gražios iki ašarų. Ir mes jums pasistengsime tą įrodyti. 

Prisidėti prie aikštelių įrengimo galite pervesdami pinigus į šias sąskaitas:
LT10 7044 0600 0766 9611 SEB
LT49 7300 0101 0620 6608 Swedbank
Siųsdami SMS žinutes numeriu 1670 su tekstu „Padedu 5“ (auka 5 eur), „Padedu 2“ (auka 2 eur) arba „Padedu 1“ (auka 1 eur)
Paaukoti galite ir naudojantis PayPal sistema. Instrukcijas kaip tą padaryti rasite paspaudę nuorodą http://www.penktakoja.lt/…/pinigine-pa…/
Visą informaciją dėl 2% skyrimo rasite čia http://www.penktakoja.lt/parama/2-proc/
Pervedant iš užsienio:
VšĮ „PENKTA KOJA“; S. Žukausko g. 33-64, Kaunas
LT497300010106206608 Swedbank;
Konstitucijos pr. 20A, 03502 Vilnius, SWIFT kodas HABALT22
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Prisijunk prie mūsų! Skirk 2% GPM VšĮ „Penkta koja“
kaip tai padaryti? Visus atsakymus rasi čia: www.penktakoja.lt/parama/2-proc/ Ačiū, Tau, drauge!
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

partneriai