Kaunas: +370 685 20133
info@penktakoja.lt
Jonava: +370 685 20133
jonava@penktakoja.lt

Sėkmės istorijos

Savanorių centras „A.C.Patria“ ir VšĮ „Penkta koja“ kviečia SAVANORIAUTI!

Birželio 6d. 17val. ir birželio 7d.16val. „A.C.Patria“ vyks informaciniai susitikimai būsimiems vasaros savanoriams. Supažindinsime juos su ne tik Penkta koja, bet ir kitomis organizacijomis, kurios laukia savanorių, jie rinksis dominančias sritis. Po to prasidės savanorystė.

„A.C.Patria“ įgyvendina vietinės, nacionalinės ir tarptautinės savanorystės programas.

-Vietinėje savanorystės programoje dalyvauja moksleiviai ir studentai. Jaunuoliai pasirenka savanorystės vietas, su atsakingu už savanorystę žmogumi (kuratoriumi) susisiekia dėl susitikimo. Susitikę aptaria savanorystės veiklas, intensyvumą, pasirašoma trišalė sutartis (savanoris, priimanti organizacija, koordinuojanti organziacija). Savanoriai savanoriauja dažniausiai kiekvieną savaitę, vieną ar kelis kartus per savaitę po kelias valandas. Jie taip pat yra kviečiami dalyvauti savanorių grupėje, grupė renkasi du kartus per mėnesį „Patrijoj“. Susitikimų metu aptariama savanorystės patirtis, tai, ką savanoriai išmoksta, su kokiais iššūkiais susiduria, kokius tikslus sau kelia ir pan. Vasaros grupės pabaigoje vyks įsivertinimas, kurio metu savanoriai įsivardins išmoktus dalykus, gaus pažymėjimus. Norintys savanoriauti ilgiau tikrai gali tą daryti. Rudenį vėl skelbiamas kvietimas naujai vietinių savanorių grupelei. Savanorystė yra neformalus būdas mokytis, todėl tam mokymuisi suprasti, įsisąmoninti stengiamės skirti laiko ir erdvės.

-Nacionalinis projektas „Atrask save“. Jame gali dalyvauti nedirbantys ir nesimokantys jauni žmonės (15-29m.) Savanorius priimančiai organizacijai reikalinga akreditacija (užpildoma paraiška, vyksta susitikimas su mentoriumi, priimamas sprendimas). Savanorystė intensyvi, savanoris savanoriauja mažiausiai 4 val.per dieną (min 80 val.per mėn., max 100val./mėn.).

-Tarptautinė savanorystė: Europos savanorių tarnyba. Priimame ir koordinuojame užsieniečius, atvykstančius į Lietuvą, ir siunčiame lietuvaičius savanoriauti į užsienį ilgalaikiams ir trumpalaikiams projektams.

Ateik, susipažink, pasilik!

Savanoriauk_vasarą_kvietimas

partneriai

Tai bandomoji parduotuvė, skirta tik testuoti — užsakymai nebus vykdomi. Atšaukti