Kaunas: +370 685 20133
info@penktakoja.lt
Jonava: +370 611 46167
jonava@penktakoja.lt

Projektai ir akcijos

Projektas „Draugai senjorams“

Praėjo didžiosios metų šventės. Pradėjome dar vienus metus. Neilgai trukusi atkeliaus ir pavasaris. Spalvotas, pasidabinęs pumpurais. Kur bepažvelgsi, užgims nauja gyvybė. Mūsų prieglaudoje pavasaris jau įsisiūbavo visu smarkumu. Mus jau užplūdo mamytės su mažyliais ir vieni mažyliai. Todėl gal nuskambės keistai, bet šiandien –  ne apie juos. Penkta koja pristato naują projektą , kuriuo tikisi pavasariu užkrėsti net ir tuos, kurie tų pavasarių jau matė daug ir visokių. Mūsų senolius. Mus įkvėpė mūsų seneliai ir močiutės, įrodę, kad didelio matytų pavasarių skaičiaus bijoti nereikia, o ruduo – tai ne vien tamsa ir žiemos laukimas. Tai ramybės, kai dauguma darbų jau nuveikti, metas. Juk ne tik pavasaris būna spalvotas!

Žinome, kad kūliais pasipylus dailiems šuniukams daugybė mūsų garbaus amžiaus globotinių turės mažiau galimybių būti pastebėti. Mažai jų iškeliaus į naujus manus – jie liks laukti, kol paskutinis apvalainas mažylis paliks prieglaudą. Galbūt tada pastebės ir juos, o ne tik vaikiškas garbanas ir išdaigų pilnas akis. Galbūt net nepastebės ir išplikusio rando, kurį įgijo gatvėje nežinia nuo ko ir kodėl. O gal taip sulauks rudens. O gal ir kito pavasario. O tada – dar kito. Paklauskite bet kurio mūsų savanorio, kuris šuo prieglaudoje yra jų numylėtinis. Nustebsite! Mes glaudžiame daugybę suaugusių šunų ir net visai senolių, kurie yra ypatingi. Nuostabūs. Su savo istorija. Jie žvelgia akimis, kurios rodos skverbiasi kiaurai. Ir tada net žodžių nereikia, kad suprastum, ką jis sako: „padarysiu viską, kad TAU, mano ŽMOGAU, būčiau geras…“. Ir žinai, kad niekuomet nepamirši, kai paskambina garbaus amžiaus vyras ir sako: „norėčiau Rikiui suteikti senatvę“. „Kokiam Rikiui?“ – klausiame. Nes visas mintis perkračius neprisimeni jokio kito Rikio. Tik tą, seną. „Na tą, nejauną“. „Bet jis… jis gi be akytės… Ar žinot?“. „Žinau“ – ramiai atsako – „aš ir pats be akies“. Ir tada supranti, kad visi tie metai priegaudoje nenuėjo veltui. Nes dėl vieno šito skambučio dirbsi dar metų metus. Nes dėl šio pusiau aklo šuns padarytum bet ką.

Mes žinome, kad yra daugybė senjorų, kuriems gyvenimo ruduo – tik dar vienas galimybių metas. Mieli senjorai – siūlome Jums galimybę įsigyti lėtų pasivaikščiojimų, sėdėjimo ant suoliukų ar sofos draugą. Galbūt tuo pačiu suteikti gyvenimą tam, kuris to jau ir nebesitiki. Ir galbūt ruduo Jums abiem taps pavasariu. Įgykite draugą, o mes pasirūpinsime viskuo kitu. Siūlome senjorams prigausti pagyvenusį šunį iš mūsų prieglaudos ir mes išlaikysime jį iki mirties. Pasirašysime sutartį, kuria įsipareigosime aprūpinti gyvūną kokybišku maistu, o jei reikės – apmokėsime ir gydymo išlaidas. Viskas tik dėl to, kad keturkojų gyvenimo ruduo nepasiektų prieglaudoje, o Jūsų šiltame ir mylinčiame glėbyje. Visi juk norime meilės. Pasvarstykite – galbūt Jūsų gyvenime atsirastų vietos naujam draugui?

Jei taip, mūsų savanorė Saulenė lauks Jūsų skambučių – 868533730

 

partneriai