Kaunas: +370 685 20133
info@penktakoja.lt
Jonava: +370 685 20133
jonava@penktakoja.lt

Sėkmės istorijos

Oficialus VšĮ Penkta koja skyrius Jonavoje

17554125_1412131875526287_5113164110923658783_n“Penkta koja” turi svarbių žinių.

Žinom, kad tai nebus populiaru. Ir žinom, kad geruoju mums tai, greičiausiai, nesibaigs. Bet tai jau nieko naujo mūsų veikloje. Nes „Penkta koja“ nesirenka lengvų kelių, o renkasi savo. Tokį, koks atrodo teisingas.

Taigi, „Penkta koją“ nuo DABAR galite vadinti „komunalininkais“ tiek Jonavoje, tiek Kėdainiuose. Kėdainiuose dirbsime kartu su kolegomis VšĮ „Pifas“.

Kodėl „komunalininkas“? Nes nuo šiol privalėsime priimti visus bešeimininkius gyvūnus šiuose dviejuose miestuose. Kas pasikeis? Nieko. Ėmėm ir iki šiol. Bent jau Jonavoje jau ne vienerius metus stengėmės, kad nė vienas gyvūnas nebūtų užmigdytas. Ir tą darėme be jokio atlygio. Kėdainiuose, tiesa, iki šiol tvarką vedė medžiotojai.

Kuo mes skiriamės nuo „komunalinio ūkio“ arba nuo medžiotojų būrelio? Tuo, kad mes nemigdom gyvūnų. Moka mums už tai ar ne. Įsipareigojome ženklinti, sterilizuoti/kastruoti, skiepyti kompleksine vakcina. Visi, kas turi augintinį, žino, kiek tai kainuoja. Gydysime, maitinsime, išlaikysime po globos termino iš savo pinigų. Tiksliau, JŪSŲ pinigų.

Kodėl mums tai neparanku? Nes dabar bet kas, bet kada, gali atvežti (arba pareikalauti pasiimti) bet kiek gyvūnų. Nes mes privalom. Nes mums už tai moka. Nes tai – mūsų darbas.

O kaip yra iš tikrųjų? Iš tikrųjų, tai mes kaip ir anksčiau, turėsime daryti stebuklus. Visų pirma – su vieta prieglaudoje. Nes priimam gyvūnus iš visos Lietuvos. Iš tų pačių medžiotojų būrelių ir komunalinių ūkių. Ir nesvarbu, ar mums už tai moka, ar ne.

Kiek mes už tai gauname? Anokia paslaptis. Jonavoje: už katiną/katę – 34/45, už kalę/šunį – 49/65 Eur. Kėdainiuose už vieną gyvūną, nepriklausomai nuo rūšies ir lyties, gausime beveik 40 Eur. Ką įsipareigojame už tai padaryti? Jonavoje: „vykdyti Jonavos mieste pagautų/rastų benamių/bešeimininkių šunų ir kačių laikiną globą, jie ženklinami mikrochemimis, sterilizuojami/kastruojami bei vakcinuojami nuo pasiutligės ir kompleksiniu skiepu, pagal poreikį gydomi ir jiems ieškoma naujų namų“. Kėdainiuose bendradarbiaujame su VšĮ „Pifas“. Padėsime jiems perimdami šunis, kurių šeimininkai neatsiras. Tai darysime tol, kol kolegos pasistatys savo prieglaudą. Džiaugiamės, kad kartu galime daugiau.

O dabar, svarbiausia dalis. Norime be galo PADĖKOTI Jonavos ir Kėdainių savivaldybėms. Padėkoti, kad ėmės ryžtingai spręsti bešeimininkių gyvūnų problemą, priimdami sprendimą tai atlikti humanišku būdu. Dėkojame jiems už šią galimybę, ir prisiėmę šią didelę atsakomybę pasižadame, kad padarysime viską, kas mūsų galioje, kad nė vienas nors kokį šansą išgyventi turintis gyvūnas nebūtų eutanazuotas.

Ar tai reiškia, kad mums nebereikia Jūsų paramos? Deja, turime nuliūdinti. JŪS dabar būsite dar svarbesni. Nes tik padedami JŪSŲ galėsime pasirūpinti šiais gyvūnais. Juos maitinti, gydyti, apmokėti tokias apmaudžias sąskaitas, kaip elektra, šiukšlės ir pan. Kad kiekvienas gyvūnas, nepaisant to, kiek laiko jam to prireiks, turėtų šansą surasti namus. Arba nugyventi pas mus tiek, kiek jam skirta.

Tikimės, kad palaikysite mus ir šįkart. Ir palinkėkit mums sėkmės. Mums jos tikrai reikės.

partneriai