Kaunas: +370 685 20133
info@penktakoja.lt
Jonava: +370 685 20133
jonava@penktakoja.lt

Sėkmės istorijos

Mums reikia pertraukos.

 

Taigi. Kas yra riba Penktai kojai?
Nuo Naujų metų iki vakar VIEN LINKSMAKALNYJE priėmėm 184 galvas. Mažas. Dideles. Kai kurie jau jų nebenulaikė. Jonavoje – virš 30 gyvūnų. Ir kaip vyšnia ant torto – 10 naujų šunų vien per šiandien pristatyta į Linksmakalnį. Viską susumavus, gerokai virš 200 nesibaigus net pirmam ketvirčiui. O ir metų nepradėjom tuščiom…
Ir kaip jūs manot, ką mes girdim, kai paklausiam, ar išbandė atvežantieji kitus metodus? Išbandė, aišku! Paskambino į kitas prieglaudas. Ir jei REKOMENDAVO kreiptis į Penktą koją. Nuostabu. Ačiū. Nes girdi kitur nėra vietų. Pas nieką nėra vietų. Gal atvažiuokit pas mus pasižiūrėt, kaip atrodo „NĖRA VIETŲ“?

Gandai sklando, kad Penkta koja eutanazuoja šunis. Nes, kaip sako kolegų savanoris „neįmanoma nemigdyt priimant tokius kiekius“. Tai kodėl, kolega, tuomet rekomenduojat Penktą koją?
Susėdom šiandien ir svarstom. Atvažiuoja šuo. Mes jį skiepijam. Ne, ne tik ta pigia, nuo pasiutligės saugančia vakcina. Kastruojam. Naikinam parazitus. Net numaudom ir nukerpam, jei reikia. Fotografuojam visus susistatę ir gražiais antkakliais apkaišę. Visus ženklinam. Visus gydom. Bet kadangi pigu, tai ir darom. Apie tai, kad maistas krenta iš dangaus, jau neverta nei šnekėt. Bet gal viso to nereikia? Gal apsiribokim, pavyzdžiui, 30 šunų priimtų per mėnesį. Ir kas pasakys, kad mažai? Tada kiekvieną gražiai aprašysim. Ir bus pas mus gražu. Gal tada nenustumsim planų susitvarkyti aplinką „kažkada vėliau“. Negi manot, kad mums maknot po purvynus yra didis smagumas? Bet už ką tvarkyti tą prieglaudos aplinką, kai tūkstančiai tiesiog tirpsta. Tirpsta su kiekviena atvežta mažylių vada. Su kiekvienu sulaužytu ligoniu. Su kiekvienu išsekusiu šuniu. Tai gal tikrai, apsiimkim 30. Ir išleiskim į naujus namus su ŽIAURIAI griežta sutartim, kad naujieji šeimininkai patys gyvūną sterilizuos/kastruos. Ar jūs žinot, kiek tokių su ŽIAURIAI griežtom sutartim paskui vis dėlto atsiveda vadą kitą? Kaip manot, kas atsitinka toms vadoms? Nagi jūs esat labai gudrūs! Pas MUS atkeliauja! Kur gi dar. Ir koks tai yra netikėtumas. Jaučiamės, tarsi kovotume su vėjo malūnais.

Bet dabar štai 2 proc. rinkimo metas. Visi nori būt geri. Tai gal ir mums palengvės kažkiek? Visi nori tų dviejų procentų. Kam žemę reik pirkt. Kam pastatą. Kas maži ir nori užaugt. O kas tik po žiemos miego prabunda kaip tik šiuo metu. O mums nereikia nei žemės, nei pastatų. Bet mums, kad ir kaip būtų netikėta, reikia pinigų. 2 proc. piniginė parama baigia ištirpt su paskutiniu sniegu. O kiek likę sniego, matot patys. Taip, paaukoja žmonės. Po eurą, po du. Kartais ir keliasdešimt. Ir jei ne tie pinigai.. Jau būtume iškėlę baltą vėliavą. Bet tie pinigai taip greitai pranyksta vis atkeliaujančių sąskaitų vandenyje, kad ima siaubas. 2 proc. parama iš tiesų yra didžiausias mūsų paramos šaltinis. O dar liko beveik pusmetis iki kitos paramos gavimo. Ir čia tuo atveju, jei mus ir toliau rems. Nes kodėl turėtų remti didelius? „Jie ir taip gauna“. Tie dideli. Bet kažkodėl kai reikia atiduoti šunį, skambina mums. Tiems dideliems.

Panašu, kad taip ir liksim tuščiom sąskaitom laukti stebuklo. Liksim su daugiau nei 200 šunų. Kuriuos ir toliau turėsim gydyti. Maitinti. Ir ne su griežtom sutartimis dovanosim, o pilnai sutvarkytus. Liksim laukti, kad gal kas ir mums padės. Tada galėsime padėti JIEMS.
Esame pervargę. Tiesą sakant – išsekę. Finansiškai. Morališkai. Vietų atžvilgiu. Idėjomis. Ir mums tikrai reikia pertraukos. Pagalvoti. Ką ir kaip daryti. Ir dėl ko.

Skelbiame „švarių baltinių akciją“. Kviečiame žiniasklaidos, kitų prieglaudų atstovus, šiaip suinteresuotus žmones pas mus atvykti ir pamatyti, kaip mes gyvenam. KIEK turim šunų. Ir kiek jų priimam ne tik šiuo, 2 proc. Paramos rinkimo laikotarpiu. KAS PAS MUS DIRBA. Ar tikrai „auksinis jaunimas“, kuriam viskas ant lėkštės padėta? KIEK SKAMBUČIŲ sulaukiame per dieną. KUO MAITINAME savo šunis. KAIP JUOS MAUDOME. Galėsite perversti turimų ir padovanotų, taip pat mirusių šunų aplankus. Pamatysite, kokios procedūros jiems atliktos. Juk liaudies išmintis skelbia – geriau vieną kartą pamatyti, nei 100 kartų išgirsti. Gal tai taps geru ir užkrečiamu pavyzdžiu ir kitiems. Tik prieš atvažiuodami pasiskambinkit – nes jei diena bus kaip šiandien, pamatysit tik daug paklaikusiom akim moteriškių, kurios jau nebežino, nuo ko pradėti ir ko imtis. Nes būna ir taip.

O dabar visiems naktinėjantiems sakom labanakt. Penktadienis baigėsi ir mums. Rytoj jau savaitgalis. Ir gal rytas bus protingesnis už vakarą.

P.S. nuotrauka trijų iš šiandien 10 atkeliavusių šunų.

17492432_1404190652987076_790597030195393852_o

partneriai