Padėk

Priglausk

Mylėk

Apie mus

Apie mus

Kas mes? Įkurta 2010 m. VšĮ Penkta koja yra privati gyvūnų prieglauda ir mes nemigdome gyvūnų po 14d. nuo jų patekimo pas mus, globojame juos tol kol jie randa namus. Visas mūsų biudžetas yra privačių ir juridinių asmenų parama, kuri yra skiriama išlaikyti ir gydyti beglobius mūsų gyvūnus ir gerinti jų gyvenimo sąlygas. Kauno prieglauda specializuojasi šunų laikyme. Nuo 2016 m. Kaune vykdome PSP programą.

Mūsų misija – nuolat humaniškomis priemonėmis, t.y. gyvūnų sterilizacija/kastracija, atsakingas dovanojimas ir visuomenės švietimas, mažinti beglobių gyvūnų skaičių Lietuvoje.

Mūsų vizija – sumažėjęs beglobių gyvūnų skaičius, retesni žiauraus elgesio su gyvūnais atvejai, atsakingas augintinio rinkimasis, auginimas ir priežiūra.

Mūsų statistika: 2014 m. mūsų globoje pabuvojo 646 šunys, 446 beglobiai iš mūsų prieglaudos iškeliavo į naujus mylinčius namus, o 66 paklydėliai buvo sugražinti namo. 2015 m.  mus jau pabuvojo 649 gyvūnai, 479 iš jų buvo padovanoti. Nuolat mūsų prieglaudoje glaudžiasi apie 150 – 200 šunų ir keletas kačių.

Mūsų tikslai ir funkcija:

 1. Laikinos globos benamiams gyvūnams suteikimas ir naujų šeimininkų paieška.
 2. Aktyvios mūsų globotinių, dažniausiai kalyčių, sterilizacijos programos vykdymas siekiant užkirsti kelią nereikalingam gyvūnų dauginimui.
 3. Aktyvus bendravimas ir bendradarbiavimas su visuomene reaguojant į jų pagalbos prašymus.
 4. Įvairių akcijų ir projektų organizavimas, kurių paskirtis yra šviesti visuomenę apie esamą beglobių gyvūnų padėtį, skatinti atsakomybę, nelikti abejingiems skriaudžiamiems gyvūnams.
 5. Gyvūnų perėmimas pagal galimybes iš organizacijų, kuriose jie iki eutanazijos laikomi 14d.

Mūsų pasiekimai:

 1. Modernios prieglaudos Linksmakalnyje statybos ir įkūrimas (nuo 2014 m. pusę mūsų beglobių jau yra įkurdinti ten, iki 2016 m. vidurio planuojama Linksmakalnyje įkurdinti visus globotinius);
 2. Gyvenimo sąlygų mūsų trumpakailiams ir mažiausiems beglobiams pagėrėjimas didžiąją dalį jų perkėlus į Linksmakalnyje esančias šildomas patalpas;
 3. Nesenai pradėjęs reguliariai prieglaudoje lankytis veterinaras, pastovios veterinarinės priežiūros mūsų globotiniams garantavimas;
 4. Prieglaudoje Linksmakalnyje baigtas įrengti veterinarinis kabinetas;
 5. Įsigijus tinkamas transporto ir transportavimo priemones visi mūsų globotiniai nugabenami veterinariniam gydymui ar apžiūrai jei to negalima padaryti vietoje;
 6. Vis daugiau beglobių gyvūnų suranda namus, žmonės noriau prisideda prie mūsų veiklos aukodami (tiek finansiškai, tiek morališkai), įvairiose situacijose kreipiasi į mus pagalbos. Dėl to esame geriau matomi visuomenėje ir dažnai sulaukiame teigiamų atsiliepimų bei padėkų.
 7. Intensyviai vykdoma kalyčių sterilizacijos programa, kuri leidžia ženkliai ir humaniškai sumažinti nepageidaujamą gyvūnų prieauglį. Kiekviena atlikta kalytės sterilizacija sumažina beglobių šuniukų skaičių iki 10 per metus, katės – iki 6. Beveik nėra kalyčių, kurios į naujus namus būtų atiduotos nesterilizuotos.
 8. Prieglaudoje Linksmakalnyje baigtas įrengti vonios kambarys gyvūnams.
 9. Pabaigta antroji prieglaudos pastato pusė.
 10. Įrengtos personalo patalpos (persirengimo kambarys ir dušas savanoriams bei darbuotojams).

Ko mums reikia iš Jūsų? Norime paprašyti Jūsų pagalbos prisidedant prie mūsų beglobių gyvūnų situacijos ir gyvenimo sąlygų gerinimo. Tai darome, nes neturime kitos išeities – mums stinga lėšų tvarkantis su vis nemažėjančiu benamių gyvūnų srautu.

Siekiant Jums įrodyti, kad esame tvirtai pasiryžę eiti savojo tikslo link, norime Jums parodyti kiek daug mums jau pavyko nuveikti naujose mūsų patalpose Linksmakalnyje nuo 2012 m. ir pasidalinti savo ateities planais.

2012m. Įsigytas apleistas ir neprižiūrėtas prekybinės paskirties pastatas Linksmakalnyje – būsimoji gyvūnų prieglauda.

pradziaLT

2012-2013m. pradėti vykdyti pirmieji darbai būsimoje prieglaudoje: išvalytas pastato vidus, pradėtos mūryti reikalingos pertvaros ir laikančiosios konstrukcijos, pakeistas pastato stogas, sudedami plastikiniai langai.

darbu pradzia1

2013-2014m. pradėtas įrenginėti pastato vidus: dedamos šildomos grindys, įrengiama kanalizacija, liejamos grindys, mūrijamos pertvaros tarp patalpų ir montuojami būsimų narvų ir voljerų rėmai.

darbu-eiga2

 

2014m. užbaigiami įrengimo darbai dešinėje pastato pusėje: specialiais dažais išdažomos patalpų sienos ir grindys, baigiami montuoti narvai ir voljerai. Vasarą pradedamos eksploatuoti patalpos jose apgyvendinant pirmuosius beglobius gyvūnus.

kaip gyvename dabar LT

Mūsų ateities planai ir darbai:

 1. Toliau nuolat vykdoma moteriškos lyties šunų ir kačių sterilizacijos programa. Tokia programa leidžia humaniškomis priemonėmis užtikrinti, kad mūsų globotiniai nebūtų naudojami gyvūnų veisimui, pasitaikant neatsakingo gyvūnų laikymo atvejams būtų išvengta nereikalingo gyvūnų prieaugio, kuris neretai papildo beglobių gretas, ar sumažinta bėgimo iš namų rujos metu rizika
 2. Aikštelė beglobių išvedžiojimui. Tinkamas mūsų gyvūnų išvedžiojimas yra viena didžiausių dabartinių mūsų problemų. Prieglaudoje darbuojantis daugiau žmonių mūsų beglobiai būna tinkamai išvedžiojami ir turi galimybę laisviau judėti, tačiau jei tą dieną prieglaudoje dirba 1-2 žmonės tai gyvūnams tenka lauke pririštiems palaukti kol bus sutvarkyti jų voljerai. Patenkinti gyvūnų poreikį judėti mums kartais tiesiog neužtenka žmogiškųjų išteklių, o ištisinis sėdėjimas narve ar voljere taip pat kenkia gyvūno sveikatai. Visą šią situaciją turėtų palengvinti ir išspręsti įrengta šunų išvedžiojimo ir pasilakstymo aikštelė, kurioje beglobiai galėtų nevaržomai judėti ir bendrauti tarpusavyje.
 3. 7 lauko voljerai. Dalis mūsų beglobių yra dideli ir stambūs šunys, kuriems viduje įrengti prieglaudos voljerai bus per maži ir nepatogūs. Siekiant patenkinti jų poreikius planuojama įrengti 7 erdvius lauko voljerus.
 4. Lauko apšvietimas ir aplinkos sutvarkymas (takeliai, trinkelės prie įėjimo, apželdinimas). Graži, tvarkinga ir saugi prieglaudos pastato aplinka yra neatsiejama mūsų vizijos dalis.
 5. Pastato fasado tvarkymas, pamatų šiltinimas. Iki šiol investicijos į pastato fasadą buvo minimalios siekiant kuo greičiau įrengti patalpas laikyti beglobiams. Tačiau ateityje tai bus būtina, nes dėl oro sąlygų poveikio trupa sienų tinkas, pažeidžiamos pastato konstrukcijos ir neužtikrinama pakankama priežiūra, dėl ko investicijos į pastato vidų nėra tokios efektyvios.
 6. Laiptai į antrą aukštą. Reikalinga prieiga prie prieglaudos pastato palėpėje esančių patalpų, kuriose planuojamas įrengti dienos centras.
 7. Antrame pastato aukšte planuojama įsteigti dienos centrą jaunimui. Šiame centre vyks mūsų organizuojami edukaciniai užsiėmimai: įvairios pamokėlės vaikams bei jaunimui, paskaitos apie atsakingą elgesį su gyvūnais ir k.t.

partneriai