Kaunas: +370 685 20133
info@penktakoja.lt
Jonava: +370 685 20133
jonava@penktakoja.lt

Sėkmės istorijos

2017 m. pirmojo pusmečio statistika.

Šie metai yra nepaprastai produktyvūs. Beveik kasdien pas mus atvyksta nauji globotiniai. Ir dažniausiai ne po vieną. Vienus greitai išlydime namo, o kiti lieka laukti savo šeimos. Taip, šie metai vėl bus rekordiniai, nors kiekvienų metų gale stebimės ir patys sau sakom, kad daugiau jau tikrai nebėra kur daugiau… Bet pasirodo, kad Linksmakalnio sienos – guminės.
Vien per šių metų pirmą pusmetį globon priėmėme 556 gyvūnus (iš jų Kaune 420, Jonavoje 136). Namus radome 334 gyvūnams (Kaune 255, Jonavoje 79). Grąžinome pabėgėlius tikriesiems šeimininkams 66 (Kaune 52, Jonavoje 14), Mirė/užmigdyti (jaunikliai, apsirgę Parvo virusu, nepagydomai sergantys/sužaloti gyvūnai) 53 (Kaune 44, Jonavoje 9). Likę vis dar laukia savo šanso.

Pažiūrėjus į skaičius pasidaro liūdna – negi situacija Lietuvoje niekaip negerėja? Juk esame ne vienintelė prieglauda Lietuvoje. Juk nė vienos kalytės, kurią galime sterilizuoti, neišleidžiame namo nesutvarkytos. Dauguma patinų taip pat dovanojami kastruoti. Juk vis daugiau šnekama apie kastracijos/sterilizacijos naudą. Tai kodėl gyvūnų tik daugėja? Juk kiekvienas mūsų priglaustas gyvūnas kažkada turėjo savo žmogų… Gi nesiveisia šunys tiesiog gatvėje metai iš metų. O gal dabar madinga tapo būti „humaniškais“ ir savo priveistų šuniukų nebekasti/nebeskandinti o mums atvežti tiesiog vadomis, vietoj to, kad kalę sterilizuotų? Begalės, nesibaigiantis srautas šunų. Ir tikrai nepanašu, kad greitu metu liksime be darbo.

Neramina dar štai kas – dauguma skambučių yra norinčių atiduoti šunis. Žmonės skambina pikti. Jie REIKALAUJA, kad kuo greičiau paimtume jų pačių ar jiems priklydusius augintinius. Skambina šventai įsitikinę, kad mes privalom. Kad čia mūsų darbas. Ir kad jie daro mums paslaugą. Nes galėtų paleisti miške. Žmonės įsitikinę, kad turime nesuskaičiuojamą kiekį pinigų, kurių tiesiog nesugebam patys išleisti. Ir kad mūsų mėgstamiausios atostogos – jokių atostogų.

Jūs turbūt nepastebėjote, tačiau mūsų paramos prašymų, lyginant su priimamų gyvūnų skaičiumi, tikrai sumažėjo. Retai kada prašome pinigų sterilizacijoms, vakcinoms. Dar rečiau – šiukšlėms, elektrai, vandeniui. Ir beveik niekada automobilių kurui, darbuotojų algoms. Bandome verstis iš gaunamų 2 proc. Pinigėlių. Tačiau teisybė tokia, kad tų pinigų jau vasaros pradžioje nebelieka nė kvapo. O įkrenta parama tik lapkričio mėn., tad tuos mėnesius gyvename skolon. Mūsų darbuotojai ir savanoriai darbe naudojasi savo kompiuteriais ir telefonais, narvus valo apsirėdę savo rūbais, avi savais batais. Dažniausiai net ir šunis vežioja savais automobiliais. Ir visa tai tam, kad dar vienas šuo galėtų lakstyti visomis keturiomis kojomis. Kad Antano kalės priveisti šuniukai turėtų šansą gyventi. Tokių „kad“ galėtume nesustodami vardinti iki vakaro. Bet dabar ne apie tai.
Svarbiausia, kad Jūs, t.y. tie, kurie mus remiate ir palaikote, žinotumėte, ką reiškia kiekvienas Jūsų euras. Ką reiškia kiekvieno iš Jūsų skiriama 2 proc. parama. Nes be Jūsų – dauguma mūsų globotinių niekuomet neturėtų savo šanso. Gaila, tačiau mes nepaliausime Jūsų prašyti pinigų – ne dėl to, kad mums būtų smagu. Bet dėl to, kad jie patys pasiprašyti negali. Ir jei neprašysime, tiesiog nebegalėsime daugiau niekam padėti.

Paprasta matematika – 556 gyvūnai per pusę metų. Visi jie skiepijami, jiems naikinami parazitai, ženklinami mikroschema, sterilizuojami/kastruojami. Net viską pirkdami ir darydami patys, kiekvienam gyvūnui vien būtiniausioms procedūroms išleidžiame po 60 eur. Tai sudaro 33.360 Eur per pusę metų. Čia idealiu atveju, jei procedūros atliekamos suaugusiems ir sveikiems gyvūnams. O kur dar atlyginimai veterinarams, darbuotojams, automobilių remontas, draudimas, kuras, gyvūnų gydymas ir pašaras, pastato išlaikymas…

Šiuo metu esame skolingi 1200 eur. Vien už vakcinas. Ir jau nebeturim išmonės, kaip už jas atsiskaityti. O tuoj reikės pirkti dar. Būtume labai dėkingi, jei padėtume paskiepyti jau atvykusius ar dar tik atvyksiančius gyvūnus.

LT10 7044 0600 0766 9611 SEB
LT49 7300 0101 0620 6608 Swedbank
Siųskite SMS žinutes numeriu 1670 su tekstu „Padedu 5“ (auka 5 eur), „Padedu 2“ (auka 2 eur) arba „Padedu 1“ (auka 1 eur)
Paaukoti galite ir naudojantis PayPal sistema. Instrukcijas kaip tą padaryti rasite paspaudę nuorodą http://www.penktakoja.lt/parama/pinigine-parama/
Visą informaciją dėl 2% skyrimo rasite čiahttp://www.penktakoja.lt/parama/2-proc/
Pervedant iš užsienio:
VšĮ „PENKTA KOJA“; S. Žukausko g. 33-64, Kaunas
LT497300010106206608 Swedbank;
Konstitucijos pr. 20A, 03502 Vilnius, SWIFT kodas HABALT22

20776513_1592079550864851_1456655663151442413_o

partneriai

Tai bandomoji parduotuvė, skirta tik testuoti — užsakymai nebus vykdomi. Atšaukti